B2B platformlarında yer almak firmalara ne kazandırır?

Firma olarak internette gerçekleştireceğiniz global bir tanıtımın maliyeti oldukça yüksektir. Bunun yanı sıra bu emeğin ve maliyetin büyük bir kısmını bireysel, sektörünüz ile ilişiği olmayan internet ziyaretçilerine harcanmış olursunuz.

B2B platformlarının kitle ziyaretleri almanın yanı sıra Google v.b arama motorlarında ürün veya hizmet aramalarında güçlü SEO altyapıları ile ön sıralarda listelenme avantajları vardır.

B2B platformlarının ziyaretçileri ne aradıklarını bilerek ve kendi sektörü ile ilgili arama yapmak için bu siteleri ziyaret eder, talep veya teklif oluşturur.

İnternetin iş dünyasının kurallarını yeniden şekillendirmesi ile firma bilinirliğinizi güçlendirmek, ithalat - ihracat yapmak veya global pazarda ki arz- talep, yenilikler hakkında bilgi sahibi olmak ve işletmenizi büyütmek adına B2B platformların hizmetlerinden faydalanmak her geçen yıl daha da önem kazanmıştır.

B2B platformları 365 gün tanıtım standınız olan fuar alanı gibi düşünebilirsiniz. Buralarda, hem yerel hem de global ithalatçı - ihracatçı firmalar e- ticaret platformu üzerinden tüm ürün, ve hizmetlerini tanıtarak ticaret yapmaktadır.