B2BGain Nedir?

İnternetin hayatımıza hızlı girişi ile iş kuralları da yeniden yazılmaya ve şekillenmeye başlamıştır. Özellikle son yıllarda firmalar, çağın gerekliliği olan B2B platformlarda, kendilerini daha geniş kitlelere tanıtma ve uluslararası platformlarda marka ve hizmetlerini duyurma fırsatı bulmuşlardır. Gerek İthalat gerekirse İhracat çözümlerini bu platformlar üzerinden gerçekleştirmektedirler.

B2BGain, bu anlamda faaliyetlerini hayata geçirmiş bir platformdur.

Hedefi;

- Firmaların mevcut ihracatını arttırmak ve ithalat taleplerine cevap verebilmek, yeni pazarlar bulmak.

- Alıcı firmalara en iyi fiyat tekliflerini alarak, pazardaki en rekabetçi fiyatlardan ürün satın alarak işlerini büyütmelerine yardımcı olmak.

B2BGain, Dış Ticaret Uzmanları ve Ülke Temsilcileri ile Afrika kıtası pazar çalışmaları yürüten bir platformdur.

Sektöründe uzman ekibi ile Sektörel Rehber, Sanal Fuar ve ürünlerinizin görsellerinin de yer aldığı Pazar Yeri formatının yanı sıra, arka planda firmalar için yürütülen; ülke - sektöre özel birebir iletişim, mail ve tanıtım hizmetlerinin de sunulduğu bir platform.

B2BGain ekibi birebir iletişim, yerel platformlarla iş birliği ve mail trafiği ile firmaların ürün - hizmetlerinin tanıtımını yaparak web sitesine gelen taleplerin dışında da üye firmaya talep toplamaktadır. Alıcıların firmaları bulmasını beklemek yerine onlara ulaşarak üye firmaların tanıtımını yapmaktadır

Ayrıca alıcıların direkt olarak üretici firmaya ulaşmasını sağlayarak en rekabetçi fiyat için pazarlık edebilmesini ve teklif alabilmesine imkan verir.

B2BGain bu çalışmaları firmaya özel, kendi bünyesinde deneyimli bir departmanı gibi sürdürmektedir.